Clarisson Farm

Clarisson Farm loodi pere poolt 2000. aastal, ideega kombineerida hobi tööga. Soov oli praktiseerida teadmisi, mida sai maal lapsepõlves isemajandavates kodudes kasvades õpitud. Isemajandavates kodudes kasvamine paneb hindama looduslähedast eluviisi ja mahetooraine tootmist, mistõttu oli orgaaniline põllumajandus ainuke viis, kuidas Clarisson farmi luua!

Alguses, kui farm sai loodud, kasvatasime lühikest perioodi ainult rohumaa lihaveiseid. Kiirelt saime aru, et meie farmist terviku saamiseks tuleb ka kasvatada põllul toorainet. Seega otsustasime hakata kasvatama ka maheteravilju, et loomsed saadused saaksid kasutust. Loomne saadus, mis lihaveiste kasvatamisel üle jääb, on parim ja kõige looduslikum viis, kuidas kasvatada häid orgaanilisi teravilju. 

Clarissoni Farmi eesmärk on olla oma tegemistes vastutustundlik ja loodust säästev! Orgaaniline põllumajandus on tõhusaim viis, kuidas toota toorainet, säilitades samal ajal looduse võlu. Me laseme loodusel kasvatada meie imelist vilja, kuid anname ka omaltpoolt loodusele tagasi, hooldades üht meie suurimat rahvusparki Eestis nimega Matsalu rahvuspark.

Matsalu rahvuspark

Matsalu rahvuspark on Põhja-Euroopa suurim luhaala ja Euroopa ulatuslikumaid rannaniite. Matsalu rahvusparki tuntakse tema iseloomulike lagedate rannaalade tõttu.  Matsalu rahvuspark loodi pesitsevate lindude kaitseks, kuid seal on ka palju loomi ja taimeliike, mis vajavad samuti säilimiseks inimeste abi. 

Matsalu rahvuspark on aastasadu käinud tasakaalukalt käsikäes inimese ja loodusega. Tänu sellele võib Matsalu rahvuspargis leida tänaseks mujal Euroopas praktiliselt kadunud poollooduslikke kooslusi. Ilma mõõduka inimtegevuseta ei saaks säilida avarad luhamaad, kus elavad paljud loomad, linnud ja taimed. Meil on hea meel ka tõdeda, et Clarisson Farm on andnud üle 15 aasta oma panuse, et Matsalu rahvuspark saaks säilida, hooldades Matsalu rahvuspargi luhamaid. 

Koostöö pria´ga

Teeme koostööd Pria’ga, et parandada Clarissoni tulemuslikkust, efektiivsust ja jätkusuutlikkust. Tänu koostööle Pria´ga saime luua Clarissonile uued teravilja säilituspunkrid. Uued teraviljapunkrid võimaldavad Clarissonil olla paindlikumad ja konkurentsivõimelisemad. Edaspidiselt saab Clarisson hoiustada vilja pikaajaliselt, et teha koostööd ka nende toidutootjatega, kellega see eelnevalt pole võimalik olnud.

Samuti oleme koostöös investeerinud täppisväetamise sensorsüsteemidesse ja GPS seadmetesse, et olla efektiivsemad ja  pakkuda meie klientidele ühtse kvaliteediga teravilju. Lisaks oleme panustanud ka elektrigeneraatorisse, et erinevatel väljakutsetel töö Clarissonis säiliks.

Kontakt
clarisson@clarisson.ee

+372 5 248 236​

Kaare Laut, Kaare, Eesti, 90640